VIDEO | Betis Sevilla – Atletico Madrid 1-0. Primul eşec stagional în La Liga pentru trupa lui Simeone VIDEO | Betis Sevilla – Atletico Madrid 1-0. Primul eşec stagional în La Liga pentru trupa lui Simeone
VIDEO | FCSB - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Boupendza, ratare uriaşă VIDEO | FCSB - Rapid 0-0, în direct la Prima Sport 1! Boupendza, ratare uriaşă
VIDEO | Pierdere pentru Marius Şumudică în prima repriză a duelului cu FCSB. Un jucător a fost scos pe targă VIDEO | Pierdere pentru Marius Şumudică în prima repriză a duelului cu FCSB. Un jucător a fost scos pe targă
VIDEO | Inter Milano - Juventus Torino 4-4. ”Derby d’Italia” a fost epic VIDEO | Inter Milano - Juventus Torino 4-4. ”Derby d’Italia” a fost epic
Noul Rapid al lui Şumudică l-a băgat în sperieţi pe MM Stoica: „Am dezvoltat un complex! Putem avea probleme” | VIDEO EXCLUSIV Noul Rapid al lui Şumudică l-a băgat în sperieţi pe MM Stoica: „Am dezvoltat un complex! Putem avea probleme” | VIDEO EXCLUSIV
Mpetshi Perricard l-a învins în finală pe Ben Shelton şi a scris istorie la Basel Mpetshi Perricard l-a învins în finală pe Ben Shelton şi a scris istorie la Basel

Deian Sorescu, decisiv în victoria obţinută de Gaziantep. Internaţionalul român l-a imitat pe Balotelli

Turcia Super Lig Publicat de Tudor Moisa astăzi, 14:48

Gaziantep a învins-o pe Konyaspor, scor 3-1, în etapa a 10-a din campionatul Turciei.

Scorul a fost deschis de Konyaspor, în minutul 13, prin Alassane Ndao, dar Gaziantep a egalat, în minutul 28, graţie reuşitei semnate de Ertugrul Ersoy. Gazdele au început în forţă repriza secundă, pe care au dominat-o autoritar. În minutul 61, insistenţele au dat roade şi Christopher Lungoyi a făcut 2-1.

Pe final de meci, Deian Sorescu a fost în centrul atenţiei. Internaţionalul român a marcat ultimul gol al întâlnirii, în minutul 81, cu un şut din interiorul careului. Imediat după ce a înscris, Sorescu l-a imitat pe Mario Balotelli şi a afişat mesajul: "Why always me? (n.r. De ce întotdeauna eu?)". Stranierul de la Gaziantep a ieşit de pe teren în minutul 88.

Pentru Gaziantep, victoria obţinută duminică a fost cea de a doua stagională şi prima de pe teren propriu după cinci luni. În urma acestui rezultat, echipa la care joacă Sorescu a ieşit din zona retrogradării, iar acum se află pe poziţia a 14, cu 9 puncte.