Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Croaţia - Albania 2-2. Gjasula e egalat în minutul 90+5!

EURO 2024 Publicat de Daian Cutu pe 19 iun 2024

Reprezentativa Croaţiei a remizat, 2-2, cu Albania, într-un meci din etapa a doua a grupei B de la Euro 2024. Au marcat: Kramaric 74, Gjasula 76-autogol / Laci 11, Gjasula 90+5.

Croaţia - Albania 2-2 (Kramaric 74, Gjasula 76-autogol / Laci 11, Gjasula 90+5). Echipele de start:

• Croaţia: Livakovic - Juranovic, Sutalo, Gvardiol, Perisic - Modric, Brozovic, Kovacic - Majer, Petkovic, Kramaric.
  • Albania: Strakosha, Hysaj, Djimsiti, Ajeti, Mitraj - Asllani, Ramadani, Laci - Asani, Manaj, Bajrami.

Minutul 90+9: Final de meci! Se termună 2-2.

Minutul 90+5: GOL Albania! Gjasula îşi ia revanşa. Mijlocaşul defensiv a trimis din prima din 10 metri, după ce a recepţionat o minge din flanc.

Minutul 88: Modric a trimis de la 20 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 76: GOL Croaţia! Budimir rezistă marcajului unui adversar şi scoate la Sucic. Mingea trimis de acesta e deviată în proprie poartă de Gjasula.

Minutul 74: GOL Croaţia! Kramaric păcăleşte pasul la offside şi înscrie cu o finalizare elegantă din 10 metri.

Minutul 50: Strakosha respinge în partea laterală o minge trimisă de Sucic.

Minutul 45+2: Pauză! Albania conduce cu 1-0.

Minutul 45+1: Livakovic a scos la lovitura de cap a lui Manaj.

Minutul 31: Asilani rămâne singur cu portarul, dar este blocat.

Minutul 27: Şansă mare pentru croaţi! Petkovic nu a prins cadrul porţii cu o lovitură de cap din 5 metri.

Minutul 11: GOL Albania! Hysaj centrează din flanc, iar Laci reia cu capul din careu.

Repartizate în aceeaşi grupă cu Spania şi Italia, cele două combatante îşi joacă astăzi şansa la locul al treilea în grupă. Un egal ar putea să le fie fatal celor două, dar o victorie ar putea să îi asigure câştigătoarei calificarea mai departe în competiţie.

Croaţia nu a avut replică în faţa Spaniei şi a pierdut, scor 3-0. Mai echilibrat a fost duelul dintre Italia şi Albania. Albanezii au marcat cel mai rapid gol din istoria Campionatelor Europene, dar Italia a avut un răspuns pe măsură şi a întors repede soarta meciului. Scorul final de 2-1 a fost stabilit încă din minutul 16.