Breaking News! Mircea Lucescu a anunţat lista stranierilor pentru partidele cu Lituania şi Cipru! Coşmarul lui MM Stoica, în atacul României

Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc” Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc”
”Am crezut că are onoare şi nu merge la FCSB!”. Patronul lui Sepsi, discurs manifest la adresa lui Ştefănescu. Povestea din spatele transferului făcut de Becali
Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”

Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte”

Fotbal Romania Publicat astăzi, 10:40

La doar 26 de ani, Adi Petre, fostul atacant de la FCSB şi UTA Arad a dat de înţeles în cadrul podcastului jurnalistului Cătălin Oprişan că se retrage.

Miercuri, lucrurile s-au schimbat radical. După o discuţie cu oficialii Concordiei Chiajna, atacantul s-a răzgândit şi va continua să îmbrace tricoul ilfovenilor şi implicit să joace în Liga 2.

Adi Petre a vorbit acum despre perioada petrecută în tricoul „roş-albaştrilor”, unde a fost legitimat timp de aproximativ un an.

În acea perioadă, acesta era scos mereu la pauza meciului de Gigi Becali şi a dezvăluit că ştia de dinainte să înceapă meciul acest lucru.

Atacantul a mai vorbit despre un meci cu Dinamo din vara lui 2020, când Gigi Becali a intrat în vestiarul echipei înainte de startul meciului.

”În meciul tur câştigasem cu 3-0, dar apăruse o ştire cum că am putea pierde noi meciul la masa verde, pentru că a fost folosit un jucător şi nu ar fi trebuit, pe Vlad.

Înainte de meci am zis că trebuie să câştigăm cu peste 3-0, că dacă ei câştigă cu 3-0 noi măcar să le dăm 4-0 şi a venit domnul Becali în vestiar înainte de meci şi a zis 'Aveţi 5.000 de euro de căciulă pentru fiecare gol peste 3-0, 5.000 golul al patrulea, golul al cincilea 5.000. Câte goluri daţi atât aveţi de căciulă, ca să fim noi siguri'.

Şi am dat gol în secunda 50 şi am zis că-i rupem, dăm şapte, opt goluri şi aşa a rămas, 1-0. Până la urmă ne-am calificat, că nu a fost problema.

Ştiam dinainte că ies de la pauză la FCSB, dinainte de meci. Veneau şi îmi spuneau că ies la pauză. Nu conta că dau gol, nu, eu ies la pauză. Acolo mi-am pierdut plăcerea de a mă antrena”, a declarat Adi Petre, la podcastul „Vreau să Ştiu”.

Adrian Petre a mai evoluat în carieră pentru UTA Arad, Esbjerg (Danemrca), FCSB, Cosenza (Italia), Farul Constanţa, Apolon Levadiakos (Grecia) ,FC Hermannstadt şi Tunari.