Franţa elimină Portugalia lui Cristiano Ronaldo la penalty-uri! ”Les Bleues” îşi iau revanşa pentru finala din 2016 Franţa elimină Portugalia lui Cristiano Ronaldo la penalty-uri! ”Les Bleues” îşi iau revanşa pentru finala din 2016
Mijlocaşul Toni Kroos a jucat ultimul meci al carierei Mijlocaşul Toni Kroos a jucat ultimul meci al carierei
Americanul Fabiano Caruana a câştigat Superbet Chess Classic 2024 Americanul Fabiano Caruana a câştigat Superbet Chess Classic 2024
UEFA a validat prezenţa echipelor OGC Nice şi Girona în ediţia 2024-2025 a cupelor europene UEFA a validat prezenţa echipelor OGC Nice şi Girona în ediţia 2024-2025 a cupelor europene
Ce transfer mai vrea să facă Gigi Becali la FCSB! ”S-ar putea” Ce transfer mai vrea să facă Gigi Becali la FCSB! ”S-ar putea”
Adrian Mititelu, tiradă după decizia Tribunalului Bucureşti Adrian Mititelu, tiradă după decizia Tribunalului Bucureşti

Campioana Moldovei a şters pe jos cu Farul Constanţa

Farul Constanta Publicat de Tudor Moisa pe miercuri, 19:00

Farul Constanţa a pierdut fără drept de apel amicalul cu Petrocub. Campioana Moldovei s-a impus, scor 5-1.

Petrocub a început partida ca din puşca, iar în minutul 8 era deja 2-0 (Mudrac 7, Platica 8). Casap a redus din diferenţă şi a stabilit scorul pauzei, din penalty, încă din minutul 16.

În repriza a doua, constănţenii nu au avut replică. Petrocub şi-a dublat avantajul, în minutul 51, prin Platica, iar Lungu a dus scorul la 4-1, în minutul 54.

Ultimul gol al partidei a fost marcat de Demian, în minutul 87.

Acesta a fost al treilea amical disputat între cele două echipe. Primul a fost câştigat de Farul, scor 3-2, iar al doilea de Petrocub, scor 2-1.