”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Andrei Prepeliţă are ambiţii mari la FC Argeş. ”Foarte mult ar însemna calificarea în finala Cupei”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 16 apr 2022

FC Argeş a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe FC Voluntari, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii 1. Golul a fost marcat de Raynov, în minutul 80, pe fondul unei erori a apărării ilfovenilor, pentru care nu au jucat Gabi Tamaş şi Igor Armaş. Cele două formaţii urmează să se reîntâlnească marţi, în manşa tur a semifinalelor Cupei României, în direct pe Look Sport+.

Antrenorul celor de la Argeş, Andrei Prepeliţă a subliniat importanţa victoriei de azi, însă gândurile sale se îndreaptă spre meciul de Cupă, unde speră să obţină un nou triumf în faţa celor de la Voluntari.

”Un play-off în care am suferit, am avut şi ghinion, dar mă bucur că a venit această victorie. Sper ca în Cupă să repetăm ce am făcut astăzi. Am avut ocazii de a marca, am şi odihnit câţiva jucători. Trebuie să jucăm în continuare la fel, să ne calificăm în Cupă şi să tindem tot mai sus, un loc cinci, poate patru.

Foarte mult ar însemna calificarea în finala Cupei, pentru noi toţi. Ar fi o sărbătoare pentru oraşul Piteşti. Favoriţi, nefavoriţi, ne vom juca şansa pe teren. Suntem foarte motivaţi să facem un meci bun şi să ne calificăm”
, a spus Prepeliţă, la finalul partidei.