VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Adrien Rabiot a bătut palma cu noua sa echipă

Fotbal Internațional Publicat pe luni, 11:49

Mijlocaşul Adrien Rabiot a ajuns la un acord de principiu Olympique Marseille, a anunţat, duminică seară, clubul din campionatul Franţei.

Rabiot, în vârstă de 29 de ani, urmează să efectueze vizita medicală şi, potrivit presei franceze, va semna un contract pe două sezoane.

El vine la OM liber de contract după ce contractul său cu Juventus Torino a expirat la finalul sezonului.

Format la PSG, de unde a plecat în 2019 după ce a îmbrăcat tricoul roş-albastru de 227 de ori (24 de goluri), Adrien Rabiot a bifat 212 prezenţe la Juventus (22 de goluri). Titular obişnuit al echipei naţionale a Franţei, el nu a fost convocat la ultimele meciuri, din cauza situaţiei sale contractuale.