”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

“Vin cu ambiţia de a da totul pentru echipă”. Răzvan Sava, prezentat cu întârziere de Udinese

Serie A Publicat de Daian Cutu ieri, 19:34

Răzvan Sava (22 de ani) este noul portar al celor de la Udinese. Fostul CFR-ist a dezvăluit că vrea să se familiarizeze cât mai bine cu rigorile din Serie A.

Portarul român a semnat Udinese un contract valabil până în vara anului 2028, iar anunţul oficial a fost făcut abia joi, pe 19 septembrie.

“Vin cu ambiţia de a da totul pentru echipă. Mă simt pregătit pentru această experienţă în Serie A şi vreau să încep să mă familiarizez cu acest campionat.

Am ales să vin aici pentru că vreau să mă adaptez la Serie A şi să învăţ cât mai mult din această experienţă. E un pas important pentru cariera mea.

Mă simt puternic în toate aspectele jocului, dar, în cele din urmă, antrenorii de portari vor decide ce trebuie să îmbunătăţesc. În ceea ce priveşte inspiraţia, studiez mult portari de top, precum Courtois şi Oblak”