Spania - Georgia 4-1. ”Furia Roja” s-a descătuşat în repriza secundă Spania - Georgia 4-1. ”Furia Roja” s-a descătuşat în repriza secundă
”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos ”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos
Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving
E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten
Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre” Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre”
Un club din Superliga şi-a schimbat sigla Un club din Superliga şi-a schimbat sigla

VIDEO | "Tricolorii" au sărbătorit calificarea alături de fani! Imagini fabuloase!

Echipa nationala Publicat de Tudor Moisa pe joi, 08:16

După o pauză de 24 de ani, România a ieşit din faza grupelor la un turneu final. Meciul care ne-a adus calificarea a fost cel împotriva Slovaciei, încheiat cu scorul de 1-1.

• Suporterii pot urmări toate meciurile turneului final Euro 2024, în direct, în Parcul Titan, pe Insula Euro! În fiecare seară, un DJ va întreţine atmosfera pe insulă. Pe 2 iulie, la ora 21 00,  dupa meciul Romania-Olanda, va concerta Cabron. Evenimentul este susţinut de Betano si Hidroelectrica.

Nebunia s-a declanşat imediat după fluierul final. Atât în ţară, cât şi la Frankfurt, toată suflarea românească a salutat performanţa "tricolorilor".

Într-un târziu, jucătorii au ajuns la hotel, unde au fost aşteptaţi de un număr mare de fani. Paul Andone, reporterul Prima Sport, a surprins imagini fabuloase de la sosirea "tricolorilor". Fotbaliştii naţionalei au petrecut alături de fani, bineînţeles, pe "Made in Romania".