FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată! FCSB, şanse foarte mari să fie depunctată!
VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare VIDEO | FC Bihor - Steaua 0-1. ”Militarii” sunt sus în clasament şi fără drept de promovare
Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis Un fost atacant al echipei Arsenal, inculpat după confiscarea a 60 de kilograme de canabis
”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular ”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular
Sergej Jakirovic a fost demis Sergej Jakirovic a fost demis
Dinamo a câştigat procesul cu Oţelul! Câţi bani trebuie să achite gălăţenii Dinamo a câştigat procesul cu Oţelul! Câţi bani trebuie să achite gălăţenii

VIDEO | Spider-Man de Germania. Un bărbat s-a urcat pe acoperişul stadionului din Dortmund

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 30 iun 2024

Un bărbat a fost arestat, sâmbătă seară, după ce a urcat pe acoperişul stadionului din Dortmund, în timpul meciului Germania - Danemarca din optimile de finală ale EURO 2024, a anunţat duminică poliţia locală.

Sâmbătă seară, în jurul orei 22.27, chiar în momentul în care urma să înceapă a doua repriză a meciului dintre Germania şi Danemarca, o persoană cu cagulă s-a urcat pe acoperişul Westfalenstadion din Dortmund, redenumit BVB Stadion Dortmund pentru Euro 2024.

Arbitrul meciului, englezul Michael Oliver, a arătat spre acoperişul stadionului înainte de a da startul reprizei a doua.

Poliţia a amenajat un culoar pentru a permite arestarea în siguranţă a persoanei, care a avut loc la ora 23.43.

Bărbatul are 21 de ani şi este originar din Osnabrück, un oraş situat la aproximativ 120 km la nord de Dortmund.