Noua „perlă” a Rapidului l-a fermecat deja pe Viorel Moldovan: „Este febleţea mea” Noua „perlă” a Rapidului l-a fermecat deja pe Viorel Moldovan: „Este febleţea mea”
VIDEO | Juncheng Shang l-a învins pe principalul favorit şi a câştigat turneul de la Chengdu VIDEO | Juncheng Shang l-a învins pe principalul favorit şi a câştigat turneul de la Chengdu
LIVE VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Ciucanii vor a şaptea victorie consecutivă. Echipele de start LIVE VIDEO | Csikszereda - CSC Dumbrăviţa, astăzi, de la ora 18:30, în direct la Prima Sport 1! Ciucanii vor a şaptea victorie consecutivă. Echipele de start
Emma Răducanu nu va evolua la China Open Emma Răducanu nu va evolua la China Open
VIDEO | La aproape 36 de ani, croatul Marin Cilic scrie istorie în tenisul masculin VIDEO | La aproape 36 de ani, croatul Marin Cilic scrie istorie în tenisul masculin
EXCLUSIV | Lista FIFA a arbitrilor români pentru sezonul viitor. Cele două nume noi, surprinzătoare! EXCLUSIV | Lista FIFA a arbitrilor români pentru sezonul viitor. Cele două nume noi, surprinzătoare!

VIDEO | Slovacia - San Marino 4-0. Demonstraţie de forţă a viitoarei adversare de la EURO

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 5 iun 2024

Slovacia nu a avut emoţii în amicalul cu San Marino. Viitoarea adversară a României de la EURO 2024 s-a impus cu 4-0. Partida a avut loc pe stadionul din Wiener Neustadt (Austria).

Selecţionata lui Francesco Calzona (55 de ani) a rezolvat meciul cu cea mai slabă echipă din clasamentul FIFA încă din prima repriză. Tomas Rigo a deschis scorul în minutul 8. Apoi, Tomas Suslov a îndeplinit o formalitate pentru 2-0, în minutul 10.

Actul întâi a dus scorul la 3-0. Haraslin a reluat fără speranţe, după o preluare de excepţie. Tabela a fost ”îngheţată” de David Strelec. Atacantul celor de la Slovan Bratislava a trimis direct în vinclu.

România înfruntă Slovacia pe 26 iunie, de la 19:00. Frankfurt este oraşul ce va găzdui confruntarea.

• Slovacia: M. Rodak - P. Pekarik, N, Gyomber, M. Skriniar, Vernon De Marco - T. Rigo, P. Hrosovsky, L. Benes - T. Suslov, D. Strelec, L. Haraslin
  • San Marino: Colombo - Fabbri, Cevoli, Rossi, Tosi - E. Golinucci, A. Golinucci - Berardi, Contadini, Sensoli - Nanni