Propunerea făcută de Marius Şumudică, refuzată! Antrenorul l-a ”ofertat” personal, dar el a spus pas Propunerea făcută de Marius Şumudică, refuzată! Antrenorul l-a ”ofertat” personal, dar el a spus pas
Fotbalist titular în ultimele două meciuri, scos din formula de start cu PAOK Fotbalist titular în ultimele două meciuri, scos din formula de start cu PAOK
Cutremur în fotbalul românesc! Echipa riscă falimentul şi NU se prezintă la meciul de sâmbătă Cutremur în fotbalul românesc! Echipa riscă falimentul şi NU se prezintă la meciul de sâmbătă
Situaţia incredibilă a lui Alvaro Morata! Spaniolul e nevoit să se mute Situaţia incredibilă a lui Alvaro Morata! Spaniolul e nevoit să se mute
Presa internaţională nu a aşteptat mult. Reacţie după eliminarea Simonei Halep de la WTA Hong Kong Presa internaţională nu a aşteptat mult. Reacţie după eliminarea Simonei Halep de la WTA Hong Kong
VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Europa League! Ferencvaros - Tottenham, în direct, pe PS 2. Lazio - Nice, în direct, pe PS 3. Slavia Praga - Ajax pe PS 4! VEZI programul complet al meciurilor AICI

Transylvania Open, pentru a doua oară consecutiv cel mai bun turneu al anului la categoria WTA 250

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 15 dec 2023

Transylvania Open a obţinut, pentru al doilea an consecutiv, titlul de cel mai bun turneu al anului - Best Tournament of the Year - la categoria WTA 250.

Premiul de cel mai bun turneu din lume la această categorie a fost oferit în urma voturilor exprimate de jucătoare, care au ales competiţia favorită din circuit. Transylvania Open a fost premiat pentru cea de-a treia ediţie, organizată în 16-22 octombrie 2023, în sala BT Arena din Cluj-Napoca.

"Cu mare plăcere vă informez că, încă o dată, Transylvania Open a fost votat "Turneul Anului WTA 250" de către jucătoarele WTA. Acordarea acestui premiu pentru al doilea an consecutiv este o dovadă a determinării continue, a angajamentului şi a muncii susţinute depuse de echipa voastră pentru a oferi o experienţă remarcabilă, recunoscută în mod clar de jucătoarele din circuitul WTA", a declarat Steve Simon, preşedinte/CEO WTA:

La categoria WTA 1000 a câştigat turneul de la Indian Wells, iar la categoria 500 s-a impus turneul de la Charleston.

În 2024, cea de-a patra ediţie a turneului de tenis Transylvania Open din Cluj va avea loc în 3-11 februarie, la începutul sezonului competiţional, imediat după Linz Open.