Zeljko Kopic a făcut anunţul! Aşteptarea a luat sfârşit înaintea meciului cu Oţelul Zeljko Kopic a făcut anunţul! Aşteptarea a luat sfârşit înaintea meciului cu Oţelul
Biletele pentru fanii români la meciul cu Cipru s-au epuizat în 75 de minute Biletele pentru fanii români la meciul cu Cipru s-au epuizat în 75 de minute
„U” Cluj pregăteşte o nouă lovitură pe piaţa transferurilor! Atacantul de naţională care marchează pe bandă rulantă e la un pas să semneze cu liderul Superligii „U” Cluj pregăteşte o nouă lovitură pe piaţa transferurilor! Atacantul de naţională care marchează pe bandă rulantă e la un pas să semneze cu liderul Superligii
L-a impresionat pe Mihai Stoica! Jucătorul de la FCSB, printre favoriţii oficialului. „Nu numai că a jucat bine” | EXCLUSIV L-a impresionat pe Mihai Stoica! Jucătorul de la FCSB, printre favoriţii oficialului. „Nu numai că a jucat bine” | EXCLUSIV
FRH a anunţat lotul pentru cele două meciuri amicale cu Ungaria FRH a anunţat lotul pentru cele două meciuri amicale cu Ungaria
Doliu în fotbalul mondial! Golgheterul de la CM din 1990 s-a stins din viaţă la doar 59 de ani Doliu în fotbalul mondial! Golgheterul de la CM din 1990 s-a stins din viaţă la doar 59 de ani

”Suntem pregătiţi”. Elias Charalambous se aşteaptă la un joc dur în Gruia

FCSB Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 16:31

CFR Cluj primeşte vizita celor de la FCSB, duminică, de la ora 21:00, într-un meci ce face parte din cadrul rundei cu numărul 9. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro.

Antrenorul campioanei, Elias Charalambus, a prefaţat derby-ul din Gruia. Acesta se aşteaptă la un joc dur, dar a punctat faptul că elevii săi sunt pregătiţi după pauza naţionalelor.

”Împotriva CFR-ului e mereu un joc dur. Suntem pregătiţi după aceste două săptămâni. Singurul nostru obiectiv e să mergem acolo şi să plecăm cu cele trei puncte”, a explicat antrenorul cipriot.

CFR Cluj vine după victoria din etapa trecută, 3-0 de pe terenul Farului şi se află pe locul 4, la 5 lungimi de liderul ”U” Cluj, înaintea începerii noii etape. Clujenii au înregistrat trei victorii consecutive în campionat, după înfrângerea cu ”U” Cluj din runda a 4-a.

De cealaltă parte, FCSB are start ezitant de sezon, fapt ce se vede şi din poziţia ocupată în clasament: locul 10. Campioana României vine însă după ce a reuşit a doua victorie din actuala stagiune a Superligii, 2-0 cu UTA.

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima oară în play-off din sezonul trecut, când „feroviarii” s-au impus cu 1-0.