Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa” Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa”
Triplă victorie pentru Delta Racing Team în Raliul Argeşului CATENA Triplă victorie pentru Delta Racing Team în Raliul Argeşului CATENA
Swift Cup la final de Raliul Argeşului.Hanea se impune, Resiga devine noul lider Swift Cup la final de Raliul Argeşului.Hanea se impune, Resiga devine noul lider
Nu e doar Mbappe! Încă un jucător cu ”ştate vechi” va pleca de la PSG Nu e doar Mbappe! Încă un jucător cu ”ştate vechi” va pleca de la PSG
Raliul Argeşului a fost o etapă reuşită pentru echipajele MaNS Motorsport Raliul Argeşului a fost o etapă reuşită pentru echipajele MaNS Motorsport
Un titular de bază, OUT de la Manchester United Un titular de bază, OUT de la Manchester United

România U21 a obţinut victoria cu Finlanda, scor 1-0, în preliminariile Euro-2025. Golul victoriei, marcat în minutul 90+8

România U21 Publicat pe 17 oct 2023

Naţionala României U21 a învins, marţi, la Sibiu, cu scorul de 1-0, selecţionata Finlandei, în preliminariile Campionatului European din 2025.

Meciul a fost unul frustrant pentru jucătorii naţionalei României U21, care au ratat în mai multe rânduri, Octavian Popescu şi Louis Munteanu semnând ocazii mari în prima parte a jocului.

În cele din urmă ”tricolorii mici” au fost răsplătiţi şi unicul gol al meciului a fost marcat de Matei Ilie, în minutul 90+8. Acestă victorie a urcat naţionala U21 pe poziţia a treia, la trei ”lungimi” de liderul Albania, pe care îl vor întâlni pe 17 noiembrie.

Selecţionerul Daniel Pancu a trimis în teren următorii jucători: 1. Sava – 2. Pantea, 3. Ignat, 6. M. Ilie, 4. Amzăr – 17. Corbu, 15. Vulturar, 8. Grameni (14. Burnete, 86)- 11. Baiaram (7. Mazilu, 54), 9. L. Munteanu, 10. Oct. Popescu (19. R. Ilie, 73).