VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

Rămas fără Borza, Pancu a luat o decizie disperată! Selecţionerul naţionalei de tineret a convocat un fundaş cu patru minute jucate în ultimele cinci partide

România U21 Publicat de Tudor Moisa pe 9 oct 2023

Accidentarea lui Mario Camora nu i-a dat bătăi de cap doar lui Edi Iordănescu.

După convocarea de urgenţă a lui Borza la echipa mare, Pancu a fost nevoit să găsească repede un alt fundaş stânga.

Răspunsul: Ştefan Ştefanovici, jucător la Poli Iaşi.

Ştefanovici are doar cinci partide jucat în Superligă, iar de la meciul cu FCSB din 20 august, fundaşul stânga a bifat doar patru minute, contra FC Botoşani.

În ultimele trei meciuri ale ieşenilor, acesta a fost rezervă neutilizată în două, iar contra Voluntari nici nu a prins lotul. Premergător partidei cu FC Botoşani, Ştefanovici a fost rezervă şi în partida cu Universitatea Cluj.

Jucătorul ieşenilor are 21 de ani şi este cotat la 100.000 de euro pe Transfermarkt.