”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

”Nu am fost fluenţi sau coezivi”. Antrenorul lui Tottenham a analizat partida de Cupă în care Radu Drăguşin a fost titular

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu ieri, 18:21

Tottenham, cu Radu Drăguşin pe teren, a învins în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa de eşalon secund Coventry City, în turul trei al Cupei Ligii Angliei.

Coventry a deschis scorul în minutul 63, prin Thomas-Asante. Pentru Tottenham au înscris Spence ’88 şi Johnson ‘90+2.

Drăguşin a jucat pe toată durata partidei.

Ange Postecoglou a analizat partida şi a punctat că nu se aştepta ca divizionara secundă să fie atât de solidă.

”A fost un meci greu. Felicitări pentru Coventry, cred că s-au descurcat foarte bine. Chiar ne-au împins spre limită. Trebuia să rămânem acolo cumva şi am făcut-o. În cele din urmă, îi felicit şi pe băieţi. A fost un meci tipic de cupă.

Nu am fost fluenţi sau coezivi. Aste se întâmplă când faci multe schimbări, e responsabilitatea mea. Nu am fost la fel de fluenţi din punctul de vedere al performanţei. O parte e meritul lui Coventry, au fost excelenţi şi au jucat cu energie.

Anul acesta prestaţia noastră a fost bună, dar ne-a lipsit ceva şi sperăm că seara asta le oferă băieţilor un pic de încredere”, a declarat Ange Postecoglou, pentru Football London.