Un suporter, amendat la meciul Rapid - Oţelul. Impresarul a făcut scandal! Anunţul jandarmeriei Un suporter, amendat la meciul Rapid - Oţelul. Impresarul a făcut scandal! Anunţul jandarmeriei
Mbappe a luat decizia! Ce l-a sfătuit Real Madrid să facă la derby-ul cu Atletico Madrid Mbappe a luat decizia! Ce l-a sfătuit Real Madrid să facă la derby-ul cu Atletico Madrid
VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la ora 21:30, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au nevoie de victorie VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la ora 21:30, în direct la Prima Sport 1! Ambele echipe au nevoie de victorie
VIDEO | FCU Craiova - Afumaţi, astăzi, de la ora 11:00, la Prima Sport 1! Duel dificil pentru olteni VIDEO | FCU Craiova - Afumaţi, astăzi, de la ora 11:00, la Prima Sport 1! Duel dificil pentru olteni
VIDEO | Gloria Buzău - Farul, ASTĂZI, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Marinarii” întâlnesc „lanterna roşie” a Superligii VIDEO | Gloria Buzău - Farul, ASTĂZI, de la 16:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Marinarii” întâlnesc „lanterna roşie” a Superligii
”Seamănă cu Becali! Vrea ţac-ţac”. Verdict dur după Rapid Oţelul 0-0 | VIDEO EXCLUSIV

Italia a câştigat amicalul cu Ecuador disputat în SUA

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 25 mar 2024

Echipa naţională a Italiei a învins duminică seara, pe teren neutru, scor 2-0, reprezentativa Ecuadorului, într-un meci disputat în Statele Unite.

Italienii au deschis scorul rapid în partida desfăşurată pe Red Bull Arena, în Harrison, New Jersey. Lorenzo Pellegrini a înscris în minutul 3 şi a stabilit scorul pauzei.

Selecţionerul Squadrei Azzura a efectuat mai multe schimbări în repriza secundă, dar Italia a dominat în continuare întâlnirea. Căpitanul azzurilor, Nicolo Barella a marcat golul de 2-0, în minutul 90+4, din pasa lui Orsolini, şi Italia s-a impus cu 2-0, bifând a doua victorie din acest an şi al patrulea meci consecutiv fără înfrângere.

Ecuadorienii se află la primul insucces după o serie de şase meciuri consecutive fără înfrângere.