”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Gigi Becali ştie cum poate să treacă România de Olanda! "Nu-l critic pe Edi"

Echipa nationala Publicat de Tudor Moisa pe 27 iun 2024

România s-a calificat în optimi la EURO, după ce a remizat cu Slovacia, scor 1-1, miercuri seară.

Titular în flancul stâng al atacului a fost Florinel Coman, după ce în meciul cu Belgia a rămas pe bancă.

Gigi Becali şi-a schimbat discursul când l-a văzut pe Coman din nou pe teren. După ce l-a criticat pe Iordănescu pentru alegerea făcută în meciul cu Belgia, Becali a salutat decizia de a-l reintroduce pe Coman în primul 11.

Finanţatorul de la FCSB crede că România poate trece de Olanda doar dacă Coman va juca şi a declarat că în cazul în care noul jucător de la Al Gharafa nu va evolua, atunci naţionala va lua gol în minutul al doilea.

"Nu-l critic pe Edi, ce a făcut, a făcut foarte bine.

(N.r. Aţi vorbit cu el) Dacă e, o să-l sun să-l felicit. Când ajungi în situaţii din astea, vrei linişte mai mult. O să-l sun şi o să-i zic…vezi, dacă ai fost corect, dacă l-ai băgat pe Coman. D-aia l-a şi băgat, a mizat pe rugăciunea mea.

Sunt mulţumit că l-a băgat pe Coman. Dacă nu-l băga pe Coman, gol în minutul trei. Acum dacă nu o să-l bage pe Coman, să vadă el, în minutul doi, gol. Treaba lui! Să nu-l bage în meciul următor şi vede el!", a declarat Gigi Becali.