”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

AC Milan a adus încă un atacant cu experienţă! Mandzukic, prezentat oficial

AC Milan Publicat de Andrei Ionascu pe 19 ian 2021

Atacantul croat Mario Mandzukic (34 de ani) a semnat un contract până în vară cu AC Milan, liderul din Serie A, cu posibilitate de prelungire pentru un sezon. Mandzukic era liber de contract din iulie 2020, după despărţirea de echipa Al-Duhail din Qatar.

Mandzukic a mai jucat în Serie A, pentru Juventus, între 2015 şi 2020. A înscris 31 de goluri în 118 meciuri în campionatul Italiei, câştigând patru campionate şi trei Cupe cu Juventus.

Concurenţa atacantului croat la AC Milan va fi Zlatan Ibrahimovic (39 de ani), golgheterul echipei, cu 12 goluri în Serie A.

"Sunt mulţumit, este o armă în plus. Clubul a redevenit ambiţios, iar venirea lui Mandzukic se înscrie în această direcţie. Pot fi accidentaţi, cazuri pozitive (la coronavirus), deci avem nevoie de mulţi jucători", a precizat Stefano Pioli, antrenorul echipei AC Milan.

După 18 runde din Serie A, AC Milan este liderul clasamentului, cu trei puncte avans faţă de marea rivală Inter.

Mandzukic poate debuta sâmbătă, 23 ianuarie, în meciul AC Milan - Atalanta, transmis în direct pe Look Sport de la ora 19:00.

Mario Mandzukic are în palmares şi Liga Campionilor, câştigată în 2013 la Bayern Munchen.