Breaking News! Mircea Lucescu a anunţat lista stranierilor pentru partidele cu Lituania şi Cipru! Coşmarul lui MM Stoica, în atacul României

Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc” Ovidiu Haţegan în locul lui Vassaras la şefia CCA? „Ar fi o realizare pentru arbitrajul românesc”
”Am crezut că are onoare şi nu merge la FCSB!”. Patronul lui Sepsi, discurs manifest la adresa lui Ştefănescu. Povestea din spatele transferului făcut de Becali
Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”

”Vreau să uit de supărare”. Patronul lui CFR Cluj, scurt şi la obiect după eşecul dur cu Pafos

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 30 aug 2024

Echipa cipriotă Pafos a învins pe teren propriu, scor 3-0, formaţia CFR Cluj, în manşa secundă a play-off-ului Conference League. Ciprioţii s-au calificat în faza următoare a competiţiei,.

Pafos a avut o primă ocazie încă din startul meciului de la Limassol, iar în minutul 16 Jaja a ratat şi el. Brazilianul şi-a răscumpărat greşeala în minutul 28, deschizând scorul din pasa lui Jairo. După numai trei minute Goldar a înscris şi a dus scorul la 2-0 pentru gazde.

Ciprioţii au înscris în minutul 45+1, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid. Gazdele au majorat totuşi avantajul în minutul 48.  Arbitrul a dictat penalti după un fault comis în careu de Boben, iar Tankovic a transformat cu siguranţă. Elevii lui Dan Petrescu nu au reuşit să îşi revină, au jucat slab şi Pafos – CFR Cluj a fost 3-0.

Patronul celor de la CFR Cluj, Nelu Varga, a declarat că este supărat din cauza rezultatului de joi şi a punctat că nu doreşte să vorbească de fotbal.

Vă rog mult, nu mă mai întrebaţi de fotbal.

E o zi în care sunt tare supărat. Vreau să uit de supărare. Vă mulţumesc!”, a fost reacţia omului de afaceri, conform celor de la  sportpesurse.ro.