Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă” Victorie palpitantă pentru Daniel Opriţa. ”Am fost altă echipă”
VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor VIDEO | PSG - Dinamo 35-32. ”Dulăii” au condus o bună parte din joc în duelul stelar din Liga Campionilor
”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna ”Îmi dau speranţe că ne putem stabili un obiectiv”. Un nume emblematic al fotbalului românesc i-a luat locul lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Concordia Chiajna
Dinu Gheorghe a explodat, după ce Dan Şucu l-a acuzat că a distrus Rapidul: „Rămâi la scaune şi canapele. Dacă bagi atâţia bani ca prostul, înseamnă că nu te pricepi” Dinu Gheorghe a explodat, după ce Dan Şucu l-a acuzat că a distrus Rapidul: „Rămâi la scaune şi canapele. Dacă bagi atâţia bani ca prostul, înseamnă că nu te pricepi”
SCM Zalău a fost eliminată de Sporting CP în primul tur al Challenge Cup la volei masculin SCM Zalău a fost eliminată de Sporting CP în primul tur al Challenge Cup la volei masculin
Discurs fără menajamente la adresa lui Dan Şucu: „Ar trebui să te rezumi la ceea ce ştii şi ceea ce poţi” | EXCLUSIV Discurs fără menajamente la adresa lui Dan Şucu: „Ar trebui să te rezumi la ceea ce ştii şi ceea ce poţi” | EXCLUSIV

VIDEO | Steaua - Concordia Chiajna 2-1. ”Militarii” au reacţionat perfect după ce au fost conduşi

Liga II Publicat de Daian Cutu ieri, 21:42

Steaua Bucureşti a câştigat acasă, 2-1, cu Concordia Chiajna, în etapa a 10-a din Liga a 2-a.

Steaua - Concordia Chiajna 2-1 (Iglesias 45+1, Chipirliu 61 / Ghimfuş 39), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Steaua: Munteanu – Kereki, Vîrtej (cpt.), Beţa – Răsdan, Dani Iglesias, Rober Sierra, A. Raicu, Nedelea – Chipirliu, Ad. Popa
  • Concordia: Oct. Vâlceanu (cpt.) – Ad. Iancu, Marc, R. Lazăr, Dobrescu – J. Rodriguez, Aur. Ciuciulete – Ghimfuş, Neicuţescu, A. Burcea – Boiciuc

Minutul 90+4: Final de meci! Steaua bate cu 2-1.

Minutul 85: Dobrescu bate o lovitură liberă puţin peste poartă.

Minutul 61: GOL Steaua! Chipirliu împinge mingea spectaculos din 3 metri pe lângă portar.

Minutul 53: Chipirliu îl surprnde pe Vâlceanu cu un şut din lateralul careului. Portarul Concordiei respinge cu emoţii.

Minutul 51: Popa primeşte în careu, dar reia moale. Vâlceanu nu a avut emoţii.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 1-1.

Minutul 45+1: GOL Steaua! Chipirliu rezistă de lângă mai mulţi adversari şi scoate pentru Iglesias, care reia plasat din careu.

Minutul 39: GOL Concordia! Oaspeţii duc o acţiune în viteză, iar Burcea scoate pentru Ghimfuş, care reia singur cu portarul.

Minutul 38: Popa primeşte un balon deviat în careu, dar reia modest peste poartă.

Minutul 11: Boiciuc trage din prima din 17 metri. Munteanu prinde în doi timpi.

-------------------------------

După pauza cauzată de meciurile echipelor naţionale, Liga 2 revine, astăzi, cu înfruntarea dintre Steaua şi Concordia Chiajna.

Înaintea duelul de astăzi, Steaua Bucureşti ocupă poziţia a patra, cu 17 puncte strânse în primele 9 etape. Echipa pregătită de Daniel Oprţia are cea mai bună apărare din campionat, cu doar trei goluri încasate.

De cealaltă partde, Concordia Chiajna a primit nu mai puţin de 13 goluri şi se află pe locul al 16-lea, cu 11 puncte.

Partida de astăzi va fi a doua dintre cele două din acest sezon. În Cupa României, Concordia Chiajna a trecut de Steaua la penalty-uri, după ce tabela a rămas nemodificată timp de 120 de minute.