"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | Sepsi - Poli Iaşi 1-0. Covăsnenii au rezistat mai bine la caniculă

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 13 iul 2024

Sepsi Sfântu Gheorghe a câştigat contra celor de la Poli Iaşi, 1-0, în prima etapă a Superligii.

VIDEO | Sepsi - Poli Iaşi 1-0 (Matei 23). Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly - Oroian, D. Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ştefan - Alimi, K. Varga, C. Matei, Kallaku - M. Coman, Breij
  • Poli: J. Fernandez – Todoroski, F. Ilie, Samayoa, Ispas – Marchioni, Bordeianu, Ştefanovici, Tailson – V. Gheorghe, Roman

Minutul 90+5: Final de meci! Sepsi bate cu 1-0.

Minutul 87: Harrison şutează din careu, mingea se loveşte de Itu şi se duce pe lângă.

Minutul 74: Neskovic reia din alergare şi trimite cu latul din careu în bară.

Minutul 65: Coman este găsit liber în careu, dar şutează în portarul Fernandez.

Minutul 61: Stefanovic reia de pe loc cu efect. Niczuly se întinde şi scoate în corner.

Minutul 59: Fernandez scoate în faţă la mingea trimisă de la distanţă şi în forţă de Breij.

Minutul 45+3: Pauză! Sepsi conduce cu 1-0.

Minutul 37: Tailson scapă singur cu Niczuly, dar trimite razant pe lângă bară.

Minutul 28: Kallaku trimite puţin peste transversală din lovitură liberă de la 20 de metri.

Minutul 23: GOL Sepsi! Fernandez respinge slab o lovitură liberă de la 30 de metri. Matei e bine plasat şi îndeplineşte o formalitate.

Minutul 21: Roman păcăleşte defensiva şi reia dintr-un unghi foarte greu prin faţa porţii.

-------------------------------

Sepsi a terminat stagiunea precedentă pe poziţia a cincea. Meciul de astăzi va fi primul pentru covăsneni după plecarea lui Ştefănescu, cel mai important jucător al echipei, la FCSB.

De cealaltă parte, Poli Iaşi are ambiţii mari în noua stagiunea, Tony a reuşit să salveze echipa de la retrogradare, iar în această vară au ajuns nu mai puţin de 10 jucători în Moldova.