Un celebru fan al lui Arsenal, mesaj disperat înaintea meciului dintre Tottenham şi Manchester City! "Te rog, fă-ne un favor" Un celebru fan al lui Arsenal, mesaj disperat înaintea meciului dintre Tottenham şi Manchester City! "Te rog, fă-ne un favor"
Pleacă Radu Drăguşin de la Tottenham? Londonezii i-au decis viitorul fundaşului român Pleacă Radu Drăguşin de la Tottenham? Londonezii i-au decis viitorul fundaşului român
Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai" Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai"
FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!” FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!”
Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024 Prima echipă naţională care şi-a anunţat lotul pentru EURO 2024
Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa” Gică Hagi răbufnit şi a anunţat plecarea unui jucător imediat dupa partida cu Craiova: „Îmi pare rău, dar nu se poate aşa”

VIDEO | Românii de la Gaziantep, aproape de un rezultat mare cu Galatasaray

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 29 ian 2024

Gaziantepspor a fost învinsă, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Galatasaray Istanbul, în etapa a XXIII-a a campionatului Turciei.

Pentru Gaziantep a marcat Kizildag, în minutul 30, iar pentru Galatasaray au înscris Zaha, în minutul 72 şi Yilmaz, în minutul 89.

La Gaziantep, Florin Niţă, Alexandru Maxim, Deian Sorescu şi Denis Drăguş au fost titulari.

Drăguş a primit un cartonaş galben în minutul 35 şi a fost înlocuit în minutul 73.

Şi Sorescu a primit un cartonaş galben, în minutul 43.

Maxim a fost înlocuit în minutul 86.

În clasament, Gaziantep se află pe locul 17, cu 23 de puncte, iar Galatasary este pe locul 2, cu 60 de puncte.