VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | ”Primele 60 de minute au fost aproape perfecte”. Dan Petrescu, dezamăgit de finalul de joc cu FCSB

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe duminică, 23:55

Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat duminică seară, după meciul cu FCSB, scor 2-2, că este supărat că formaţia sa a pierdut două puncte.

”Primele 60 de minute au fost aproape perfecte, FCSB nu a avut niciun şut. Apoi au venit două greşeli personale, nu ai cum să antreneze aşa ceva. Simao a făcut un meci extraordinar, a dat două pase de gol şi după care a făcut un asist pentru Băluţă. 2-0 am spus-o şi repet, e cel mai periculos scor.

Pe bancă nu eram aşa fericit la 2-0, pentru că dacă iei un gol moralul o să cadă. Moralul a căzut şi a venit şi golul doi. Nu mai ţin minute ocaziile celor de la FCSB. Michael a ratat o ocazie, dar şi Deac putea să dea gol.

Suntem foarte supăraţi că am pierdut două puncte. Este bine că echipa joacă. Nu ai voie să nu câştigi acest meci. Eu zic că au fost două greşeli persoanele, la al doilea gol, Popa putea să salveze. Sunt două greşeli personale, v-am zis. FCSB e o echipă bună, au făcut 4 schimbări, au jucători de valoare”
, a spus Dan Petrescu.

Formaţia CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.