Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte” Adi Petre a dezvăluit totul despre perioada petrecută la FCSB: „A venit domnul Becali în vestiar. Ştiam dinainte”

VIDEO | Neman - CFR Cluj 0-5! Vicecampioana României a făcut spectacol în Ungaria

Conference League Publicat de Tudor Moisa pe 1 aug 2024

CFR Cluj a învins-o pe Neman, scor 5-0, după ce în tur scorul a fost 0-0. Vicecampioana României nu a avut emoţii, iar Daniel Bîrligea a reuşit un gol antologic. În alt treilea tur preliminar Conference League, CFR Cluj va da piept cu Maccabi Petah Tikva.

Neman - CFR Cluj 0-5 (Muhar 17, Bîrligea 40, 57, Korenica 59, Nkololo 90+3)

Echipele de start

• Neman: Belov - Vasilyev, Santos, Parkhomenko, Pantya - Evdokimov, Kozlov - Karpovich, Zubovich, Alyukov - Savitskiy.
  • CFR Cluj: Sava - Mogoş, Boben, Ilie, Camora - Muhar, Artean, Tachtsidis - Deac, Bîrligea, Korenica.

Minutul 90+3: Final de meci! Victorie fără emoţii şi calificare pentru CFR Cluj!

Minutul 90+3: GOOOL CFR CLUJ! Nkololo înscrie şi el!

Minutul 59: Ocazia şi golul! Korenica face 4-0 cu o execuţie imparabilă!

Minutul 57: GOOOL CFR CLUJ! Reuşită antologică semnată de Bîrligea!

Minutul 55: Ocazie CFR Cluj! Boben nu reuşeşte să îl învingă pe Belov din doi metri!

Minutul 47: Muhar face dubla, dar golul este anulat de către central. Scorul este în continuare 0-2.

Minutul 40: GOOOL CFR CLUJ! Bîrligea dublează avantajul!

Minutul 33: Ocazie CFR Cluj! Bîrligea nu reuşeşte să îl învingă pe Belov dintr-o poziţie bună.

Minutul 17: GOOOL CFR CLUJ! Muhar deschide scorul în Ungaria!

Minutul 1: A început meciul!

Cele două combatante au remizat în meciul de la Cluj, scor 0-0. Formaţia din Belarus a prestat un joc solid şi este un adversar incomod pentru vicecampioana României. De asemenea, din cauza unei semnalizări eronate de la margine, CFR Cluj nu a primit o lovitură de la 11 metri.

Între cele două partide cu Neman, formaţia din Gruia a pierdut, scor 0-2, cu Universitatea Craiova, în Superligă.

În ciuda rezultatului de egalitate din tur, CFR Cluj rămâne favorită, având în vedere diferenţa de valoare şi faptul că disputa va avea loc în Ungaria şi nu pe terenul formaţiei din Belarus.