”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Maccabi Petah Tikva - CFR Cluj 0-1! Meci închis în Bulgaria

Conference League Publicat de Tudor Moisa pe 8 aug 2024

CFR Cluj a învins-o pe Maccabi Petah Tikva, scor 1-0, în primul meci al dublei din al treilea tur preliminar Conference League. Unicul gol a fost marcat de Muhar, în minutul 8.

Maccabi Petah Tikva - CFR Cluj 0-1 (Muhar 8)

Echipele de start

• Maccabi Petah Tikva: Wolff - Dezent, Karo, Golabov, Hendy, Cohen - Hazan, Yehoshuha, Glezer - Mohamid, Star.
  • CFR Cluj: Sava - Mogoş, Boben, Kresic, Camora - Muhar, Artean, Tachtsidis - Deac, Bîrligea, Korenica.

Minutul 90+4: Final de meci! CFR a câştigat cu 1-0.

Minutul 64: Fază superbă reuşită de ardeleni! Bîrligea a fost la un pas să marcheze, dar a ajuns prea târziu la minge.

Minutul 35: Ocazie Maccabi Petah Tikva! Sava scoate superb o minge trimisă perfect.

Minutul 25: Ocazie CFR Cluj! Mogoş loveşte bara după un corner executat perfect de Ciprian Deac.

Minutul 8: GOOOL CFR CLUJ! Wolff respinge mingea trimisă de Bîrligea, dar Muhar a fost pe fază! Vicecampioana conduce în Bulgaria.

Minutul 4: Ocazie CFR Cluj! Deac îl găseşte pe Bîrligea în careu, dar atacantul vicecampioanei trimtie pe lângă poartă.

Minutul 1: A început meciul!

Partida se va desfăşura în Bulgaria, la Sofia, israelienii fiind nevoiţi să joace în afara ţării din cauza arhicunoscutului conflict.

CFR Cluj s-a calificat în al treilea tur preliminar după ce a trecut de Neman, scor 5-0 la general. De cealaltă parte, Maccabi Petah Tikva a fost eliminată fără drept de apel din Europa League, scor 7-0 la general, de Braga.

Partida retur se va disputa la Cluj, joia viitoare.