”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Ibrahimovic e pregătit să semneze un nou contract la 39 de ani!

AC Milan Publicat pe 2 nov 2020

Zlatan Ibrahimovic are un sezon de graţie la AC Milan, la 39 de ani! Atacantul suedez marchează pe bandă rulantă şi duce echipa în spate. Evoluţiile foarte bune l-au făcut pe Ibra să declare că este pregătit să semnze prelungirea cu milanezii.

Când a revenit în Serie A, nu a vrut să pună semnătura pe o înţelgere mai mare, pentru că nu ştia ce randament va da. Acum, gândurile sale sunt clare după ce a marcat 8 goluri şi a oferit două pase decisive în 7 meciuri.

Sincer să fiu, când m-am întors, clubul mi-a propus un acord mai lung, însă n-am acceptat decât pentru şase luni. Nu voiam să fie cineva nemulţumit şi să blochez clubul într-o situaţie neplăcută. Însă dacă voi continua aşa, o să-i spun lui Maldini «Paolo, semnează prelungirea cu un an ori eu nu mai joc deloc şi mă retrag!». În 2012 eram bătrân, acum mă simt tânăr”, a declarat Ibrahimovic.

Graţie lui Ibrahimovic, AC Milan are un început de vis în Serie A, fiind pe primul loc, 16 puncte după şase etape. Locul secund e ocupat de Sassuolo, cu 14 puncte, iar pe 3 se clasează Juventus, cu 12 puncte.