Rodrigo Bentancur riscă mai multe meciuri de suspendare, după remarci rasiste la adresa coechipierului său sud-coreean Heung-min Son

Rafael Nadal nu va participa la Laver Cup

Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO Fostul antrenor al Cristinei Neagu, reacţie neaşteptată după anunţul de retragere al sportivei românce. „Interesul personal a fost primordial” | EXCLUSIV VIDEO
MM Stoica, poveste savuroasă despre Cristina Neagu: ”Era mai bună decât vreo 3 de la FCSB. Am văzut-o cum lovea mingea cu piciorul!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune Dinamo Bucureşti, debut cu victorie în Liga Campionilor, cu danezii de la Fredericia HK. David Popovici a fost în tribune
Fostul canotor australian Drew Ginn cere ajutor după ce i-au fost furate cele patru medalii olimpice

VIDEO | GOOOL DENNIS MAN! Internaţional român a marcat din nou! Faza a fost creată de Mihăilă

Serie A Publicat de Tudor Moisa pe 24 aug 2024

UPDATE: Parma a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia AC Milan, în etapa a doua din Serie A. Primul gol al gazdelor a fost înscris de Dennis Man.

Parma a început foarte bine meciul cu AC Milan, şi Dennis Man a deschis scorul în minutul 2, marcând pentru al doilea meci consecutiv în acest sezon. Pe finalul primei părţi Mihăilă nu l-a putut învinge pe Maignan, în minutul 45+3, iar Man a trecut pe lângă gol în minutul 63. Oaspeţii au egalat în minutul 66, prin Pulisic. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 77, prin Matteo Cancellieri, şi Parma a ajuns la patru puncte în clasament după două etape.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost titulari. Mihăilă a fost înlocuit în minutul 70, iar Man în minutul 75.

-------------------------------

Parma şi Milan se duelează, astăzi, în direct la Prima Sport 2.

Partida a început cum nu se poate mai bine pentru stranierii români de la Parma! Dennis Man a deschis scorul, în al doilea minut, după o fază pornită de Valentin Mihăilă. Este al doilea gor marcat de Dennis Man în primele două etape!