"Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV "Bă, fraţilor, suntem în urna a treia, mă, aproape de inexistenţă". Discurs dur după victoria României în Kosovo | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0 VIDEO | Execuţie în direct! Germania a învins-o pe Ungaria, scor 5-0
VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri VIDEO | Zi spectaculoasă în Nations League! S-au marcat 34 de goluri
Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB Gigi Becali a dat ordinul! Cei trei fotbalişti care vor juca în atac la FCSB
Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV Modul în care a fost tratată delegaţia României de kosovari | EXCLUSIV
U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe” U BT Cluj - CSM Oradea, scor 93-84, în finala Turneului Memorial ”Toni Alexe”

VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1! Nistor i-a retrogradat pe ilfoveni

Superliga Publicat de Tudor Moisa pe 12 mai 2024

FC Voluntari a retrogradat în liga secundă! Ilfovenii au pierdut, scor 0-1, meciul cu Universitatea Cluj.

FC Voluntari - "U" Cluj 0-1 (Nistor 18)! Echipele de start

• FC Voluntari: Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Boboc, Cascini, Crepulja, Raţă, Aliji - Popeescu, Nemec.
  • "U" Cluj: Gertmonas - Oancea, Masoero, Kelven, Chipciu - Bic, Simion, Nistor, Silaghi - Roguljic, Gheorghe.

Minutul 90+5: Fluier final! FC Voluntari a retrogradat în liga secundă!

Minutul 80: Gol superb marcat de Vali Gheorghe, dar reuşita este anulată pentru un ofsaid.

Minutul 61: Ocazie uluitoare ratată de Voluntari! Gertmonas a avut o intervenţie de zile mari şi îşi ţine echipa în avantaj.

Minutul 18: GOL UNIVERSITATEA CLUJ! Dan Nistor execută impecabil o lovitură de la 11 metri.

Minutul 1: A început meciul!

Înainte de ultima etapă, FC Voluntari se clasează pe locul 13, cu 24 de puncte. Ilfovenii sunt la un punct distanţă de Botoşani, formaţia aflată pe poziţie care asigură rămânerea în Superligă. De asemenea, la două puncte în spatele echipei din Voluntari se află Dinamo şi FCU Craiova, care ocupă poziţii direct retrogradabile.

De partea cealaltă, "U" Cluj se află pe locul 4 în play-out, poziţie pe care trebuie să rămână pentru a disputa barajul de Conference League. La un punct în spatele ardelenilor se află Petrolul Ploieşti.

Ultimul duel direct dintre FC Voluntari şi "U" Cluj este de tristă amintire pentru trupa lui Sabău. Meciul din ultima etapă a sezonului regular s-a încheiat cu scorul de 0-0, iar "U" Cluj a ajuns în play-out.