Baschet feminin | Campioana CSM Constanţa, înfrângere cu Casamont Zaragoza în preliminariile Euroligii

Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor Vicecampioana CSM Oradea, victorie în primul meci din preliminariile Ligii Campionilor
Şumudică nu a revitalizat echipa, iar patronul Rapidului a intervenit: ”Am jucat foarte prost. Nu arătăm bine!”

Ultimă oră! Probleme pentru Cristiano Ronaldo

Dat afară de Şucu, Neil Lennon a răbufnit: ”Am fost trataţi foarte prost. Ştiţi despre cine vorbesc!”

O nouă problemă la Barcelona! Un alt star al catalanilor s-a rupt

VIDEO | ”E clar că suferim”. Alex Chipciu a dezvăluit problema celor de la ”U” Cluj

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 12 aug 2024

Petrolul Ploieşti a remizat acasă, 0-0, cu Universitatea Cluj, în etapa a cincea din Superligă.

Alex Chipciu consideră că rezultatul este echitabil. Acesta a punctat faptul că ardelenii au suferit atunci când adversarii au apelat la contraatacuri şi dueluri.

”E un rezultat echitabil, părerea mea. Clar că fiecare meci e diferit, alt stil de joc, alte formaţii. Prima repriză mi s-a părut cam greoaie şi pentru noi, dar şi pentru ei. În a doua repriză au fost faze şi faze.

Am controlat mai mult, dar apoi am intrat în jocul lor de contraatacuri şi dueluri. E clar că suferim pentru că noi nu antrenăm asta, noi antrenăm jocul cu mingea.

Şi anul trecut am fost la un minut de play-off. În fotbal e relativ totul ca şi în viaţă. Se pare că suntem mai competitivi ca lot faţă de anul trecut. Să nu uităm că în 5 meciuri am jucat 4 deplasări şi suntem pe podium. Să nu fim răutăcioşi, clar sunt lucrurile bune”
, a spus Chipciu, după meci.

Universitatea Cluj are nouă puncte şi a urcat pe treapta a treia a podiumului, în timp ce Petrolul a bifat al treilea meci egal din acest start de sezon şi ocupă locul 8, cu 6 puncte.