VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | Dorinel Munteanu e supărat pe o decizie tactică. ”Îmi asum”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 21:10

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

De la ospeţii a fost eliminat Stevanovic, în minutul 90+1, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Antrenorul oaspeţilor, Dorinel Munteanu, a declarat la finalul partidei că e nemulţumit cu privire la o decizie de a sa tactică. Acesta a punctat că trebuia să trimită alţi jucători în compartimentul ofensiv.

”Sigur adversarul nostru de aia ne-a suprins prin câteva contraatacului, am ales greşit formula de start, îmi asum, pentru că voiam mai multa consistenţă în atac. Nu ne-am creat ocazii foarte, foarte clare.

Jucătorii pe care i-am schimbat e clar ca nu s-au ridicat la nivelul aşteptărilor mele. Budescu, la vârsta lui îl felicit, ne-a creat cele mai mari probleme. Nu sunt mulţumit. Obiectivul meu era să câştigăm cele trei puncte! Ne-a aşteaptă un meci greu cu Dinamo.

Program greu, eu sper să fie altceva la următorul meci. Nu poţi da aşa uşor, nu suntem la balet!”, a declarat Munteanu.