VIDEO | Dinamo - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Dinamo - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
VIDEO | Petrolul - Hermannstadt 4-1. Prahovenilor le-a ieşit absolut totul VIDEO | Petrolul - Hermannstadt 4-1. Prahovenilor le-a ieşit absolut totul
Meci din Serie A fără public. Motivul e lega de incidentele din Cupă Meci din Serie A fără public. Motivul e lega de incidentele din Cupă
Iulian Teodosiu a cucerit Cupa României la sabie Iulian Teodosiu a cucerit Cupa României la sabie
Barcelona va juca fără spectatori un meci din Champions League! Motivul Barcelona va juca fără spectatori un meci din Champions League! Motivul
Walter Zenga a semnat Walter Zenga a semnat

VIDEO | Avem deja golul etapei? Mihnea Rădulescu, şut SUPERB de la distanţă în poarta celor de la Sibiu

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:24

Petrolul primeşte vizita lui Hermannstadt, vineri, de la ora 18:00, într-un duel ce deschide etapa a 11-a din Superliga. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

• Toate golurile şi fazele importante din Superliga pot fi urmărite în format LIVE VIDEO pe PrimaSport.ro

Scorul a fost deschis încă din minutul 6, după ce Ricardinho a reluat o minge din corner. După doar 5 minute, Petrolul şi-a dublat avantajul, graţie execuţiei superbe a lui Mihnea Rădulescu, care a reluat fără speranţe de la 20 de metri.

Înaintea acestui duel, Petrolul se află pe locul 6, cu 15 puncte acumulate în primele 10 etape. Ploieştenii sunt neînvinşi de 8 etape, iar în cazul unei victorii pot urca pe locul secund, ocupat de Oţelul.

De cealaltă parte, Hermannstadt se află o poziţie mai jos faţă de adversara sa directă de astăzi. Sibienii au moralul ridicat după ce au obţinut 2 victorii şi 2 egaluri în ultimele 4 runde şi vin pe „Ilie Oană” cu gândul la victorie.