”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

VIDEO | Atalanta a distrus Milanul! Trupa lui Gasperini a făcut un meci mare, iar Ibrahimovic & CO. n-au mişcat

AC Milan Publicat pe 23 ian 2021

AC Milan a fost umilită în etapa a 19-a din Serie A. Ibra & CO. au cedat la scor contra Atalantei, pe teren propriu, cu 3-0. La pauză, oaspeţii aveau deja 1-0.

Romero, minutul 26, a marcat pentru 1-0, dar Milan nu s-a regăsit în prima repriză, pe care a terminat-o într-o notă negativă, fără şut pe poartă. De partea cealaltă, Atalanta a trimis de cinci ori pe poarta lui Donnarumma.

În partea a doua Ilici a făcut 2-0 din lovitură de la 11 metri, minutul 53. Zapata a dus scorul al 3-0 pentru Atalanta, în minutul 77. La AC Milan, Tătăruşanu a fost rezervă.

• AC Milan: Donnarumma – Calabria, Kalulu, Kjaer, Hernandez – Meite, Tonali, Kessie – Castillejo, Ibrahimovic, Leao
  • Atalanta: Gollini – Toloi, Romero, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – Pessina – Ilicic, Zapata

Tot sâmbătă, Inter Milano, cu Ionuţ Radu rezervă, a remizat în deplasare cu Udinese, scor 0-0.

Partida Fiorentina - Crotone are loc de asemenea sâmbătă, iar meciurile Juventus – Bologna, Genoa – Cagliari, Hellas Verona – Napoli, Lazio Roma – Sassuolo şi Parma – Sampdoria sunt programate duminică.