VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | ”Asta ar fi vestea bună”. Ce l-a mulţumit pe Elias Charalambous din jocul cu CFR

FCSB Publicat de Daian Cutu pe duminică, 23:42

CFR Cluj a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu FCSB, într-un meci din etapa a noua a Superligii, în care a condus cu 2-0.

Au marcat: L. Munteanu ’36, ’49 / Băluţă ’59, Dawa ‘88.

Elias Charalambous a punctat faptuş că cel mai important aspect din jocul echipei sale a fost reacţia. Jucătorii campioanei au revenit de la 0-2 şi au salvat remiza.

”Le ştiam stilul de joc, din păcate am primit un gol foarte uşor. Când controlezi jocul şi iei un astfel de gol, te afectează. În startul reprizei secunde, am primit un al doilea gol, care ne-a făcut misiunea grea. Partea bună e că am avut o reacţie bună. Asta ar fi vestea bună pentru echipa mea.

La final, cred că rezultatul a fost echitabil. Am avut posesia în repriza a doua, dar nu e doar de atacat, trebuie să te şi aperi. A trebuit să schimbăm ceva şi cred că cei care au intrat au ajutat echipa şi asta e. Mergem mai departe, analizăm meciul. Mă bucur pentru Băluţă, are nevoie să dea goluri ca să aibă încredere, Dawa înscrie acum, sper să continue, Mihai Popescu a jucat primul meci”,