E gata! Gigi Becali schimbă tot la FCSB: ”Asta e ţinta mea. Acolo sunt banii!” E gata! Gigi Becali schimbă tot la FCSB: ”Asta e ţinta mea. Acolo sunt banii!”
VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final
Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis
”Ne batem la retrogradare. Foarte slab!”. Denis Alibec anunţă dezastrul la Farul Constanţa, după eşecul cu Gloria Buzău
Eugen Neagoe a tras concluziile după ce a l-a răpus pe Gică Hagi:  ”Am meritat victoria!”

Eugen Neagoe a tras concluziile după ce a l-a răpus pe Gică Hagi: ”Am meritat victoria!”
Deian Sorescu a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Eyupspor, în campionatul Turciei Deian Sorescu a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Eyupspor, în campionatul Turciei

VIDEO | AS Roma - Venezia 2-1. Gazdele au întors partida pe final

Serie A Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:36

AS Roma a întrecut duminică, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea Venezia, în etapa a 6-a din Serie A. În aceeaşi etapă, Como a învins pe Hellas Verona, scor 3-2.

Venezia a punctat la Roma în minutul 44 al primei reprize, prin Pohjanpalo, şi a avut un gol anulat în minutul 56, pentru ofsaid. Gazdele au reuşit egalarea prin Cristante, în minutul 74, pentru ca Pisilli să înscrie golul de trei puncte în minutul 83, iar AS Roma s-a impus cu 2-1.

Într-o altă partidă, la Como, gazdele au condus cu 1-0, după golul reuşit de Cutrone, în minutul 43. Oaspeţii au egalat în minutul 53, când Lazovic a transformat un penalti şi au rămas în zece după eliminarea lui Suslov, din minutul 64. După aceea, Como a mai înscris de două ori, prin Cutrone (min. 72) şi Belotti (min. 89), în timp ce Hellas Verona a mai reuşit un singur gol. Lambourde a redus din diferenţă în minutul 90+4 şi Como – Hellas Verona s-a terminat 3-2.