VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

VIDEO | ”Alerg tot timpul, dar depinde de rezultate”. Constantin Budescu, un nou flash-interviu savuros

Gloria Buzău Publicat de Daian Cutu pe sâmbătă, 20:59

Gloria Buzău a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţii, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

De la ospeţii a fost eliminat Stevanovic, în minutul 90+1, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Experimentatul Constantin Budescu a fost unul din cei mai activi jucători de pe teren şi a punctat într-un mod amuzant modul în care alege să depună efort.

”Puteam mai mult în această seară. Alerg tot timpul, dar depinde de rezultate. Când sunt proaste, nu alerg aşa mult. Când sunt bune, aleargă toată lumea, toţi joacă bine. Neagoe nu a apucat să schimbe prea multe. Rezultatele te ţin în funcţie. (n.r. demiterea lui Prepeliţă) Ne pare rău pentru el.

Meritam o victorie, am jucat mai bine decât ei, dar ne mulţumim şi cu acest egal. Ne dorim să ne salvăm de la retrogradare”