VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Victorie cu bonus pentru Romanian Wolves în meciul de debut în Rugby Europe Super Cup 2024

Rugby Publicat de Daian Cutu pe duminică, 21:25

Selecţionata Romanian Wolves a debutat cu o victorie în sezonul 2024 al Rugby Europe Super Cup. Lupii au învins duminică seară, la Praga, echipa Bohemia Warriors, scor 38-18 (31-11) şi şi-au adjudecat şi bonusul ofensiv, marcând în total şase eseuri.

Meciul, care a avut loc pe Arena Tatra Smichov, s-a disputat în condiţii de ploaie.

Bohemia Warriors: 1. Tomas Stransky, 2. Ondrek Kucera, 3.Dominik Svoboda, 4. Jakub Homer, 5. David Masek, 6. Milos Vrana, 7. Tomas Dvorak, 8. Dan Hosek C, 9. Nicolas Hoyer, 10. Tristan Horak, 11. Adam Koblic, 12. Jacques – Hienrich Dumas, 13. David Miracky, 14. Maxim Aschenbrenner, 12. Adam Martynek. Rezerve: 16. Krystof Zeman, 17. Jakub Kral, 18. Radek Novotny, 19. Vit Malis, 20.Roman Sklensky, 21. Jan Fojtik, 22. Adam Putna, 23. Karel Sampalik.
Antrenor: Jan Oswald