MM Stoica ştie cine se bate la play-off. Surpriză mare: ”Eu am spus din etapa a doua. Confirmă!”  | VIDEO EXCLUSIV
MM Stoica ştie cine se bate la play-off. Surpriză mare: ”Eu am spus din etapa a doua. Confirmă!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” şi-au dublat avantajul VIDEO | Rapid - ”U” Cluj, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. „Sepcile Roşii” şi-au dublat avantajul
Valentin Mihăilă şi Dennis Man, puşi la zid deşi au oferit câte o pasă decisivă Valentin Mihăilă şi Dennis Man, puşi la zid deşi au oferit câte o pasă decisivă
Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53 Un număr de 68 de echipaje vor lua startul TESS Rally Braşov - Ediţia 53
Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon Ons Jabeur a anunţat că nu va mai evolua în acest sezon
A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău A fost anunţată echipa României pentru turneul final BJK Cup! Cele cinci sportive alese de Horia Tecău

Verdict crunt pentru fotbalistul în care Becali şi-a pus speranţele: ”El trebuie să treacă prima dată de prima repriză. Nu este de valoarea lui Coman!” | VIDEO

FCSB Publicat pe 2 sep 2024

FCSB a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia arădeană UTA, în etapa a opta din Superligă.

Arădenii au început meciul de pe Arcul de Triumf cu o ratare uriaşă a lui Kadiri, şut peste poartă din careu, dintr-o poziţie excelentă, în minutul 2. Cei care au deschis scorul au fost însă jucătorii echipei gazdă, în minutul 16, când Octavian Popescu a centrat şi Ngezana a înscris cu o lovitură de cap. Portarul Robert Popa a prins balonul la lovitura de cap a lui Lixandru, din minutul 27, şi la pauză bucureştenii au intrat în avantaj la pauză.

După reluare, Cîmpanu a trimis puţin pe lângă poarta lui Târnovanu, în minutul 54. Un minut mai târziu arbitrul a dictat penalti pentru un henţ al lui Conte, analiza VAR a confirmat lovitura de pedeapsă, însă Alexandru Băluţă a executat slab şi Robert Popa a respins.

Totuşi, Băluţă a profitat de o pasă a lui Daniel Popa şi a marcat pentru 2-0 în minutul 87, aducând a doua victorie în Superligă pentru FCSB, care urcă pe locul 9, cu 8 puncte. UTA Arad este pe 13, cu 7 puncte. Lixandru, mijlocaşul de la FCSB, s-a accidentat şi va rata, probabil, convocarea la echipa naţională a României.

După meci, Basarab Panduru a analizat situaţia actuală de la FCSB. Becali nu are prea multă răbdare cu fotbaliştii şi dacă nu evoluează după cum el doreşte, de cele mai multe ori îi schimbă la pauză, iar în această situaţie se află şi Ştefănescu. Fostul mare internaţional crede că fotbalistul nu poate să se ridice la nivelul pe care l-a avut Coman.

”El trebuie să treacă prima dată de prima repriză. Nu este de valoarea lui Coman!”

”Să te gândeşti în partea stângă sunt toţi buni... Radunovic... În partea opusă, toţi au avut probleme. Miculescu... cine a mai fost acolo. E greu ca jucătorii actuali să ajungă ca Florinel Coman.

Adică... eu joc de la mijloc în sus şi fac ce vreau, niciunul dintre ei nu o ajungă. Nu cred că este cineva în poziţia lui Coman, să alerge toată lumea pentru el. Ştefănescu nu e.

Ştefănescu trebuie să treacă de primele 45 de minute ca să facă ceva vreodată. Nu treci de prima repriză. Nu poţi să faci vreodată ceva. Nu este de valoarea lui Coman. Şi dacă îl laşi... nu o să producă vreodată ce a produs Coman, zic eu”, a spus Basarab Panduru, la Prima Sport.