”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Un fotbalist legitimat la Farul s-a transferat în Italia

Farul Constanta Publicat de Tudor Moisa pe 8 aug 2024

Vlad Răfăilă s-a transferat la Lecce, în Serie A, de la Farul. Portarul în vârstă de 19 ani a ajuns deja în Italia şi a fost prezentat oficial.

Răfăilă părăseşte astfel echipa lui Gică Hagi, după ce nu a prins niciun minut în actuala stagiune, dar a fost o prezenţă constantă în lotul vicecampioanei.

Tânărul portar este de perspectivă, fiind convocat în permanenţă în loturile de tineret ale României.

Mutarea în Italia nu este una permanentă pentru Răfăilă, care a fost împrumutat pe un sezon. Conform Playsport, Lecce ar urma să plătească între 500.000 şi 1 milion de euro, vara viitoare, dacă oficialii clubului italian se vor decide să îl achiziţioneze definitiv.