Spania - Georgia 4-1. ”Furia Roja” s-a descătuşat în repriza secundă Spania - Georgia 4-1. ”Furia Roja” s-a descătuşat în repriza secundă
”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos ”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos
Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving
E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten
Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre” Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre”
Un club din Superliga şi-a schimbat sigla Un club din Superliga şi-a schimbat sigla

Trebuia sau nu dictat penalty pentru România? Verdictul unui fost "tricolor" | VIDEO EXCLUSIV

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe joi, 10:10

România a remizat cu Slovacia, scor 1-1, miercuri seară şi s-a calificat în optimile Campionatului European.

Slovacii au deschis scorul prin Duda, în minutul 24, iar golul egalizator a venit în finalul primei reprize. Răzvan Marin a transformat lovitura de pedeaspă obţinută de Ianis Hagi, în minutul 37.

Penalty-ul a fost dictat după ce Hancko l-a faultat pe Ianis Hagi la marginea carului. Prezent în studioul emisiunii Euro Show, Basarab Panduru a analizat faza. Fostul mare jucător român este de părere că nu trebuia dictat penalty.

"Ianis eşte deştept, într-un fel sau altul, pune piciorul ăla acolo, dar nu acolo trebuia faultul. Faultul, dacă vorbim de el, e primul contact. Eu aşa cred, dar ei au considerat că nu este fault în prima fază, unde nouă ni s-a părut că este, după care contactul a fost în a doua fază.

Nu li s-a părut nimic la prima fază. Eu îţi spun ce mi s-a părut. În prima fază, dacă e să dai penalty, dai acolo, în a doua fază ce mai face Hancko? Dai în afara careului", a spus Basarab Panduru la Prima Sport.