VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final VIDEO | Manchester United - Tottenham 0-3. Radu Drăguşin a intrat pe final
Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis Tadej Pogacar, campion mondial incontestabil. Slovenul continuă parcursul de vis
”Ne batem la retrogradare. Foarte slab!”. Denis Alibec anunţă dezastrul la Farul Constanţa, după eşecul cu Gloria Buzău
Eugen Neagoe a tras concluziile după ce a l-a răpus pe Gică Hagi:  ”Am meritat victoria!”

Eugen Neagoe a tras concluziile după ce a l-a răpus pe Gică Hagi: ”Am meritat victoria!”
Deian Sorescu a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Eyupspor, în campionatul Turciei Deian Sorescu a marcat, dar Gaziantep a pierdut cu Eyupspor, în campionatul Turciei
Gică Hagi, concluzii amare. ”Va fi un an greu pentru noi” Gică Hagi, concluzii amare. ”Va fi un an greu pentru noi”

Torino a suferit cu Lazio primul eşec stagional în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu astăzi, 17:58

Lazio Roma a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia Torino, într-un meci din etapa a 6-a a campionatului italian, Serie A.

Lazialii au deschis scorul la Torino în minutul 8, prin Guendouzi, care a primit de la Nuno Tavares. Gazdele au trecut pe lângă egalare în minutul 41, cu o dublă ocazie – Ilic şi Zapata, iar la pauză echipa romană a intrat cu 1-0. Lazio şi-a dublat avantajul în minutul 60, la golul lui Boulaye Dia, pentru ca Torino să reintre în meci cu reuşita lui Che Adams, din minutul 67.

Finalul a fost agitat. Lazio a marcat pentru a treia oară, Toslin înscriind în minutul 89, iar gazdele s-au apropiat la un gol, cu reuşita lui Coco, din minutul 90+2. Lazio s-a impus, în cele din urmă, cu scorul de 3-2 şi a urcat pe locul 6, cu 10 puncte.

Torino are cu un punct mai mult şi este pe locul 4 în clasament.