Echipa din Superligă unde Ciprian Tătăruşanu s-ar fi întors: ”Mi-a rămas cel mai aproape de suflet!”

Costel Gâlcă, distrus: ”Echipa este zero barat!”
Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el” Gigi Becali, sfătuit în privinţa lui Florin Tănase: „Se simte rugina pe el”
OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă OFICIAL | „U” Cluj a bătut palma cu un atacant de naţională care marchează pe bandă rulantă
Selecţionerul Australiei a demisionat după startul slab al echipei în faza a treia a preliminariilor CM

Jannik Sinner a devenit ambasador al programului de voluntariat pentru Jocurile Olimpice de iarnă din 2026

Surpriză uriaşă în preliminariile Conference League! Basel a fost eliminată de o echipă din Kazahstan

Conference League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 3 aug 2023

FC Basel s-a impus în retur cu 2-1 în faţa formaţiei din Kazahstan, Tobol, dar nu a fost suficient după ce a pierdut manşa tur cu 3-1 şi a fost eliminată încă din turul II din preliminariile Conference League.

Din preliminariile cupelor europene sunt nelipsite în fiecare an surprizele, iar de această dată Basel, a fost eliminată de o echipă din Kazahstan.

Elveţienii au deschis scorul prin Kade în minutul 26, iar la doar 6 minute mai târziu au egalat scorul la general, după ce Augustin a transformat o lovitură de la 11 metri. Cu toate acestea pe finalul primei reprize Deble a înscris pentru Tobol, tot dintr-un penalty. Până la finalul jocului Basel nu a mai reuşit să înscrie, iar Tobol merge mai departe după ce s-au impus cu 4-3 la general.

Basel are o echipă cotată la aproximativ 30 de milioane de euro, conform Transfermarkt.com, în timp ce Tobol este cotată la doar 5 milioane de euro.