”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Surpriză imensă în cupele europene! Pinson a marcat împotriva celor de la AEK Atena

Conference League Publicat de Tudor Moisa pe 6 aug 2024

Surpriză foarte mare în cupele europene. AEK Atena a pierdut, scor 1-3, în faţa celor la FC Noah, din Armenia. Duelul a avut loc în al treilea tur preliminar Conference League.

Levi Garcia a deschis scorul pentru AEK Atena, în minutul 22, dar replica a venit după doar 12 minute. Virgile Pinson, fotbalist care a evoluat în ultimele două sezoane la FC Botoşani, a egalat în minutul 34.

Armenii au dat lovitura în repriza secundă. Mai întâi, Cancarevic a făcut 2-1, în minutul 67, iar Gregorio a închis tabela, în minutul 90+8.

Stagiunea curentă este a treia în care FC Noah evoluează în cupele europene. Înaintea acestui sezon, formaţia din Armenia nu trecuseră niciodată de un tur preliminar.

Returul va avea loc joia viitoare, la Atena.