VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Reacţie tranşantă după umilinţa suferită de CFR Cluj în Cipru! "Un fotbal fără o mână şi fără un picior" | VIDEO EXCLUSIV

CFR Cluj Publicat de Tudor Moisa pe 29 aug 2024

CFR Cluj a fost umilită de Pafos, scor 3-0, în returul din play-off-ul Conference League. Deşi scorul nu este atât de dur, ardelenii nu au avut nicio fază importantă de a marca în repriza a doua, iar diferenţa putea fi mult mai mare.

Prezent în studioul emisiunii Fotbal Show, Emil Grădinescu nu s-a ferit de cuvinte când a venit vorba de jocul vicecampioanei.

"Mă aşteptam, sigur că da (n.r. să aibă reacţie CFR). Problema CFR-ului este că atunci când apar greşelile grave, în meciuri cu echipele europene, reacţie nu prea are cum să vină. Nu ai gloanţe, nu ştii cum să ataci. La tine, atacurile sunt toate lungă şi pe a doua.

Este vorba de acest motto al echipei: 'Nu contează cum joci, câtă vreme câştigi', acesta este motto-ul de când e Dan Petrescu la echipă. Cauza de fond asta este.

CFR, suporterii şi conducătorii se lasă îmbătaţi de aceste succese care vine după un fotbal amputat, ăsta este cuvântul. Un fotbal fără o mână şi fără un picior. Trebuie să joci fotbal! Dai peste brazilieni de mâna a doua sau mâna a treia şi se distrează cu tine. Au făcut ce au vrut!

E o palmă pe obrazul acestei echipe, acestui club. O palmă pe obrazul fotbalului românesc! Te bate locul cinci din Cipru, pe tine, locul doi din România, cu 5-0", a declarat Emil Grădinescu la Prima Sport.