Ladislau Boloni a izbucnit, după comparaţiile dintre România şi Ungaria la EURO 2024: „Astea sunt nişte tâmpenii” Ladislau Boloni a izbucnit, după comparaţiile dintre România şi Ungaria la EURO 2024: „Astea sunt nişte tâmpenii”
Cristian Ionescu, Eazy Asigurări, prezent la partidele Grand Chess Tour 2024. ”Adesea ne afundăm în propriile decizii, mutări şi tindem să ne subestimăm adversarul” Cristian Ionescu, Eazy Asigurări, prezent la partidele Grand Chess Tour 2024. ”Adesea ne afundăm în propriile decizii, mutări şi tindem să ne subestimăm adversarul”
FC Voluntari vrea să revină rapid în Superliga! Transfer important realizat de ilfoveni FC Voluntari vrea să revină rapid în Superliga! Transfer important realizat de ilfoveni
Răzvan Marin poate prinde transferul carierei! Mijlocaşul român, dorit de o echipă de Champions League Răzvan Marin poate prinde transferul carierei! Mijlocaşul român, dorit de o echipă de Champions League
Şoferul autocarului tricolor, gata să ducă România cât mai departe la Euro 2024. ”Sunt mândru de asta” Şoferul autocarului tricolor, gata să ducă România cât mai departe la Euro 2024. ”Sunt mândru de asta”
OFICIAL | Curăţenie generală la FC Argeş! Şase jucători, OUT dintr-un foc OFICIAL | Curăţenie generală la FC Argeş! Şase jucători, OUT dintr-un foc

Petrolul, amical cu vedetele de la Fenerbahce! Cât s-a terminat partida

Petrolul Ploiești Publicat de Tudor Moisa pe sâmbătă, 12:41

Petrolul a întâlnit-o pe Fenerbahce, sâmbătă, în Turcia. Partida amicală s-a încheiat cu victoria echipei antrenate de Mourinho, scor 2-1, după ce Mario Bratu a deschis scorul.

Dzeko a egalat înainte de pauză, în minutul 44, iar Miha Zajc a stabilit scorul final, în minutul 59. În primul 11 al echipei din Turcia s-au regăsit majoritatea vedetelor pe care Mourinho le are la dispoziţie.

• Fenerbahce: Cetin - Epozdemir, Aziz, Luan Peres, Oosterwolde - Yandas, Krunic, Fred - Under, Dzeko, Kent.
  • Petrolul: Zima - Papp, Miranda, Huja - Mateiu, Tolea, Dumitriu, Bratu - Işfan, Tudorie - Grozav.

În primul amical al cantonamentului de la Bolu, Petrolul a câştigat, scor 1-0, cu Hermannstadt.