”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

MM Stoica răspunde acuzaţiilor privind meciul Sparta Praga - FCSB, care nu a fost difuzat la TV: „Hai să vă spun cum se traduce respectul faţă de suporteri” | EXCLUSIV

Emisiuni Publicat pe 7 aug 2024

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat în deplasare, cu cehii de la Sparta Praga, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Pentru FCSB a marcat Dawa, în minutul 61, iar pentru Sparta Praga a înscris Olatunji (78).

În minutul 90+3, Kairinen a marcat pentru Sparta Praga, dar golul a fost anulat din cauza unui fault în atac la Edjouma.

În minutul 77, Elias Charalambous l-a scos de pe teren pe David Miculescu şi l-a introdus pe Luis Phelippe.

Drepturile de televizare pentru acest meci au fost cumpărate de cei de la Pro TV, care au ales să nu difuzeze meciul la TV, ci doar pe platforma de streaming Voyo.

În urma acestei decizii, clubul FCSB a fost aspru criticat de proprii fani care doreau să vadă partida. La finalul acestui duel, MM Stoica, aflat în studio-ul Fotbal Show, a lămurit întreaga situaţie.

„Am văzut foarte multe păreri ale unora. Pentru noi contează toate opiniile suporterilor. A fost un potop de nemulţumiri adresate nouă că meciul ăsta nu a fost transmis de un post de televiziune. Nu noi deţinem drepturile de televizare ale meciurilor din deplasare.

Nu avem nicio legătură, doar gazdele. Unii care sunt foarte deştepţi au zis de ce aţi permis ca meciul cu Virtus să fie transmis. Îmi reproşează unii din Bucureşti. Păi dacă tot sunteţi aşa de înrăiţi fani şi vreţi să vedeţi şi un meci care în tur s-a terminat 7-1 în deplasare, veniţi la stadion.

Acolo într-adevăr nu am pus condiţii în contract să fie transmis pentru că nu prezenta foarte mare interes meciul. Acum, bineînţeles că va fi clauza în contract ca meciul ăsta să fie transmis de un post de televiziune, asta e indubitabil.

Unii m-au acuzat că nu am niciun pic de respect faţă de suporteri. Pai hai să vă spun cum se traduce respectul faţă de suporteri. Cele mai ieftine bilete de la meciul FCSB – Sparta sunt 30 de lei. Cele mai ieftine bilete de la Sparta – FCSB au fost 120 de lei.

De 4 ori mai scumpe decât cele mai ieftine bilete ale noastre, în condiţiile în care nu-i de 4 ori mai scumpă viaţa la Praga decât în Bucureşti. Este la fel de scumpă, dacă nu cumva este mai scumpă la noi.

Noi chiar am făcut tot timpul preţuri nu pentru a ne bate joc de suporteri şi a face reţetă dintr-un meci. Da, vrem să facem reţetă dintr-un meci, să aducem un adersare mare, şi atunci da. Sunt obligat să răspund pentru că sunt unii care nu fac altceva decât să acuze.” , a declarat MM Stoica, la Prima Sport.