Spania - Georgia 4-1. ”Furia Roja” s-a descătuşat în repriza secundă Spania - Georgia 4-1. ”Furia Roja” s-a descătuşat în repriza secundă
”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos ”Sunt foarte mândru de ei”. Selecţionerul Slovaciei, aproape de un rezultat fabulos
Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving Constatin Popovici a câştigat a treia etapă a Red Bull Cliff Diving
E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten E gata! S-a stabilit unde vor juca Juan Bauza şi William Baten
Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre” Jucătorul din naţionala Angliei, impresionat de reuşita incredibilă a lui Jude Bellingham din ultimele minute. „Unul dintre cele mai frumoase goluri din istoria ţării noastre”
Un club din Superliga şi-a schimbat sigla Un club din Superliga şi-a schimbat sigla

Istvan Kovacs, "măcelărit" după meciul de la Hamburg! "Are o singură problemă, nu ştie să arbitreze! Îţi vine să îl omori" | VIDEO EXCLUSIV

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe joi, 07:54

Istvan Kovacs a intrat în istorie, miercuri seară, la meciul dintre Cehia şi Turcia.

Centralul careian a acordat cele mai multe galbene (18) şi cel mai rapid cartonaş roşu (min. 20) din istoria Campionatelor Europene.

Istvan Kovacs i-a enervat atât pe cehi, cât şi pe turci, scăpând meciul de sub control, iar toată Europa a fost şocată de haosul declanşat la Hamburg.

Bogdan Cosmescu a fost prezent în studioul emisiunii Euro Show şi a avut cuvinte dure la adresa arbitrului român. După ce l-a aplaudat ironic pe Kovacs, comentatorul sportiv a lansat o tiradă la adresa acestuia.

"A reuşit să fie cel mai important om al meciului. Poate chiar al turneului. Să îmi placă? Nu ştiu cum reuşeşte să rămână la nivelul ăsta. El nu ştie să arbitreze! El are o singură problemă, nu ştie să arbitreze! În rest, e ok. Ce gesturi, ce arogant ...

Dacă era Albania sau dacă erau de ăştia mai nervoşi, sârbii, era prăpăd! Eu nu ştiu nici golul cehilor ce e cu el.

Oricum, să reuşeşti să dai 17 galbene (n.r. 18) şi două roşii într-un turneu în care, până acum, a fost un singur roşu şi cred că media de cartonaşe galbene a fost undeva la 3-4 galbene pe meci, tu să dai 17 şi două roşii, eşti un campion! Eşti un campion în stare pură! Meriţi finala!

Ghinionul lui este că vom fi noi în finală. Mie nu îmi pare rău de el! Nu trebuia să ajungă la nivelul ăsta! Problema este că el a reuşit să ajungă la acest nivel fără să aibă calităţile necesare pentru a ajunge la acest nivel. Asta este problema! El nu are tact, el nu are nimic. Încontinuu cu gesturile alea de îţi vine să îl omori!

Este atitudinea asta care produce iritare. El gesticulează, treci, du-te. Bă, îi enervezi pe ăia! Oamenii sunt sub tensiune, sunt şi ei oameni, sunt nervoşi, li se pare că nu le dai, tocmai chiar din cauza asta poate nu dai.

E un aut uriaş, ok, nu îl vezi şi te repezi şi îi dai galben lui ăla", a spus Bogdan Cosmescu, la Prima Sport.