”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga ”Se pregăteşte”. Decizie finală cu privire la revenirea lui Alexi Pitu în Superliga
Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin Verstappen, revoltat de apelul ca piloţii F1 să înjure mai puţin
Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin Iraklis Salonic - Universitatea Cluj 61-50, în preliminariile FIBA EuroCup la baschet feminin
Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical Volei Alba Blaj, victorie cu campioana Ungariei, Vasas Budapesta, în meci amical
VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa VIDEO | Steaua Roşie Belgrad - Benfica 1-2. Turcii formaţiei lusitane au făcut diferenţa
VIDEO | Feyenoord - Bayer Leverkusen 0-4. Campioana Germaniei a făcut recital şi a rezolvat partida din prima repriză

Ionuţ Nedelcearu s-a accidentat şi a fost dus la spital

Stranieri Publicat de Tudor Moisa pe 25 aug 2024

Meci de coşmar pentru Ionuţ Nedelcearu în Serie B. Internaţionalul român s-a accidentat şi a fost scos cu targa de pe teren, iar ulterior a ajuns la spital. De asemenea, înainte de accidentare, Nedelcearu a înscris un autogol.

Titular în înfrângerea suferită de Palermo, scor 0-2, cu Pisa, fundaşul român a început cu stângul meciul şi a marcat în proprie poartă, în minutul 4, iar seara a continuat cum nu se poate mai prost pentru acesta.

Ionuţ Nedelcearu a fost schimbat în minutul 59 şi dus la spital, după ce Mehdi Pascal Marcel Leris l-a lovit foatrte violent pe român. Chiar dacă partida s-a jucat pe terenul lui Pisa, tot stadionul l-a aplaudat pe Nedelcearu, în momentul în care a ieşit pe targă de pe teren.

După fluierul final, Alessio Dionisi a vorbit despre starea lui Nedelcearu. Antrenorul lui Palermo a spus că starea românului nu este bună şi a punctat că sunt şanse foarte mici ca acesta să evolueze în următoarea etapă.

”Nedelcearu? Starea lui nu este bună, medicii îl au sub observaţie. Cu greu va putea fi disponibil pentru partida cu Cremonese, dar altceva nu pot spune deocamdată”, a declarat Alessio Dionisi.

De asemenea, Leris, cel care l-a accidentat pe Nedelcearu, şi-a cerut scuze după meci.

”Îmi cer scuze faţă de Nedelcearu. Suntem fotbalişti, dar şi bărbaţi mai presus de toate. Totuşi, sănătatea este pe primul loc. Sper să nu fie nimic grav şi să se poată întoarce cât mai repede pe teren”, a declarat jucătorul de la Pisa.

Ionuţ Nedelcearu se află pe lista preliminară a stranierilor convocaţi de Mircea Lucescu la naţională. Rămâne de văzut dacă fundaşul se va putea reface la timp pentru partidele cu Kosovo şi Lituania.