VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund  a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic VIDEO | O nouă seară spectaculoasă în Champions Legue! City şi Inter au dat-o la pace! PSG a luat 3 puncte după o mega gafă, iar Dortmund a rezolvat meciul pe final! Scorul serii a fost înregistrat de Celtic
AS Roma are un nou antrenor! Surpriză mare

Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia Campionul ucrainean la box Oleksandr Usyk, reţinut la aeroportul din Cracovia
Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump Miami Heat sprijină comunitatea haitiană după afirmaţiile şocante ale lui Donald Trump
VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză VIDEO | Bologna - Şahtior Doneţk 0-0. Oaspeţii au ratat din penalty în prima repriză
VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală VIDEO | Sparga Praga - Salzburg 3-0. Cehii încep spectaculos faza principală

Gigi Becali a anunţat noi transferuri la FCSB

FCSB Publicat de Tudor Moisa pe 30 aug 2024

FCSB a învins-o pe LASK Linz, scor 1-0, în returul play-off-ului Europa League, după ce partida tur s-a termina la egalitate, 1-1. Golul victoriei a fost marcat de Darius Olaru, în prelungirile meciului.

După fluierul final, Gigi Becali a anunţat că va transfera unul sau doi jucători, înainte de startul fazei principale din Europa League. De asemenea, finanţatorul campioanei a dezvăluit că niciun jucător de la FCSB nu are interzis la un transfer, în cazul în care oferta primită va fi una concretă.

”Au avut ei ocazii? Ăla a fost cadoul lui Chiricheş. Asta ne mai trebuia, să dea gol.  Voiam să intrăm în prelungiri, aşteptam prelungirile, că ei nu mai puteau să alerge, cădeau pe jos.

O să mai iau unul sau doi jucători, dar nu mai contează dacă dau bani, că iau de acolo. Orice jucător pleacă dacă are ofertă corectă. N-am cum să blochez viaţa şi viitorul unui om.

Dacă ştiam că o să fie aşa, mă duceam, cui nu-i place la victorie, la teatru? La astfel de meciuri, sănătatea ta altfel o protejezi când stai în pat, altfel o protejezi când stai la stadion, pe scaun. Inima… Ce să facem? Eu acum sunt bătrân”, a declarat Gigi Becali, la Digisport.