”Dezamăgire, normal că am crezut foarte mult”. Marius Măldărăşanu, anunţ despre plecarea de la Hermannstadt ”Dezamăgire, normal că am crezut foarte mult”. Marius Măldărăşanu, anunţ despre plecarea de la Hermannstadt
VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | ”U” Cluj - Oţelul 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
VIDEO | Constantin Budescu, show la interviu. ”Ca vinul roşu! Astea rose şi alb nu prea ţin” VIDEO | Constantin Budescu, show la interviu. ”Ca vinul roşu! Astea rose şi alb nu prea ţin”
Louis Munteanu, mesaj ferm pentru selecţionerul Mirea Lucescu. ”E foarte mare dorinţa” Louis Munteanu, mesaj ferm pentru selecţionerul Mirea Lucescu. ”E foarte mare dorinţa”
VIDEO | Gloria Buzău - Hermannstadt 3-0. Situaţie tot mai complicată pentru Marius Măldărăşanu VIDEO | Gloria Buzău - Hermannstadt 3-0. Situaţie tot mai complicată pentru Marius Măldărăşanu
Echipa Red Bull, suspectată de trişare. Ar fi folosit un dispozitiv controversat Echipa Red Bull, suspectată de trişare. Ar fi folosit un dispozitiv controversat

FC Arges – Chindia Târgovişte 2-1. Piteştenii revin în hora promovării

Liga II Publicat de Daian Cutu astăzi, 18:30

FC Argeş a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Chindia Târgovişte, în etapa a zecea din Liga 2.

Jucând pe teren propriu la Mioveni, FC Argeş a deschis scorul în minutul 10, prin Vlăduţ Morar, iar oaspeţii au reuşit să egaleze în minutul 55, când a marcat Răzvan Tache. După numai două minute Mihai Roman a înscris golul care a adus victoria piteştenilor, scor 2-1.

FC Argeş se află pe locul 9 în Liga 2, cu 15 puncte, în timp ce Chindia ocupă poziţia a 13-a, cu 12 puncte.