Totul este oficial! FCSB a confirmat plecarea

România rămâne fără Edi Iordănescu. Anunţul a fost făcut în direct: ”Pleacă!” | VIDEO EXCLUSIV

Federico Piovaccari, verdict clar înaintea meciului cu FCSB din preliminariile Champions League. „Pentru mine aşa e” | VIDEO EXCLUSIV Federico Piovaccari, verdict clar înaintea meciului cu FCSB din preliminariile Champions League. „Pentru mine aşa e” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Elina Svitolina, în lacrimi la Wimbledon, după accederea în sferturi. „Este o zi foarte grea pentru poporul ucrainean” VIDEO | Elina Svitolina, în lacrimi la Wimbledon, după accederea în sferturi. „Este o zi foarte grea pentru poporul ucrainean”
Jucătoarele de tenis Petra Kvitova şi Alison Riske au devenit mame pentru prima oară
Alibec semnează! Revenire de senzaţie. Anunţul făcut de mama fotbalistului: ”Sigur acolo!”

Farul Constanţa s-a impus fără emoţii în amicalul cu CSA Steaua

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe vineri, 20:25

Farul Constanţa a câştigat categoric contra celor de la CSA Steaua, scor 3-0, într-un meci amical. Au marcat: Narek Grigoryan (minutul 38), Alin Cocoş (minutul 79) şi Iustin Doicaru (minutul 85).

Partida vine cu o săptămână înainte de debutul Superligii. Trupa lui Gică Hagi va înfrunta nou-promovata Unirea Slobozia.

• Farul: Buzbuchi - Sîrbu, Gustavo, Popescu, Ganea - Vînă, Queiros, Grameni - Grigoryan, Rivaldinho, Cojocaru
  • Steaua: Iancu - Răsdan, Beţa, Sierra, Ilie - Maeschi, Matei, Pop, Enceanu - Popa, Dane

Eşec clar contra campioanei din Republica Moldova

Farul Constanţa a pierdut fără drept de apel amicalul cu Petrocub. Campioana Moldovei s-a impus, scor 5-1.

Petrocub a început partida ca din puşca, iar în minutul 8 era deja 2-0 (Mudrac 7, Platica 8). Casap a redus din diferenţă şi a stabilit scorul pauzei, din penalty, încă din minutul 16.

În repriza a doua, constănţenii nu au avut replică. Petrocub şi-a dublat avantajul, în minutul 51, prin Platica, iar Lungu a dus scorul la 4-1, în minutul 54.

Ultimul gol al partidei a fost marcat de Demian, în minutul 87.
Acesta a fost al treilea amical disputat între cele două echipe. Primul a fost câştigat de Farul, scor 3-2, iar al doilea de Petrocub, scor 2-1.